Yazıcı Satış ve Servis Bakım ve Onarımı

ALKA Bilgisayar olarak sektörün öncüsü ve bilişim firmalarına verdiğimiz destek ve bilgi ile tüm marka model yazıcı satış ve servis desteğini saplamaktayız.

Firmamız tüm marka ve modeldeki yazıcı tarayıcı fotokopi ürünlerinin tamir bakım ve onarımını yapmaktadır.

Lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, şeritli yazıcılar, tarayıcılar, fotokopi makinaları tamir onarım parça değişimi gibi konularda hizmet vermekteyiz.

Bu tip ürünlerdeki tüm arızalar alanında uzman profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından en kısa sürede tamir ve bakımı yapılarak çözüme kavuşturulmaktadır.
Sadece sorunları gidermekle kalmayıp firmamıza gelen yazıcı, tarayıcılar tüm mekanik ve elektronik kontrollerden geçirilerek sorunsuz bir kullanım sağlanmaktadır.

Tamir veya bakıma gelen yazıcılar, müşterinin iş akışını sekteye uğratmamak için en ivedi şekilde soruna çözüm bulunmakta ve teslimi yapılmaktadır.

Yazıcılar mürekkep püskürtmeli, lazer, şeritli olmak üzere bir kaç çeşide ayrılırlar.Herbirinin çalışma prensibi diğerinden farklıdır.

Mürekkepli kartuşlu yazıcılar görüntüyü kağıda mürekkep akıtma tekniğiyle yapmaktadırlar.
Bu tip yazıcılardan renkli çıktı alınabilmekte, değişik alanlarda sorunsuz kullanılabilmektedir.Kartuşlu yazıcıların genel arızası kartuş bitmesi veya kartuş gözlerinin tıkanması en bilindik sıkıntılardır.
Kartuş ve baskı sağlığı için arasırada olsa yazıcınızdan çıktı almayı ihmal etmeyin.

Toner ve Kartuş Dolumu Süreci

Dolum öncesi kontrol testi: Firmamıza getirilen her toner kartuş, dolum öncesi baskı testinden geçirilir ve içindeki her parçanın durumu çıktı alınarak incelenir. Bu testler sonucunda toner kartuşların doluma uygunluğu belirlenir ve herhangi bir arızası tespit edilen parçanın değişmesine karar verilir.

Parçaların bakımı ve detaylı temizlikDolum yapılacak toner ve kartuşlar tamamen sökülüp, Tüm parçaları (OPC Drum, Doctor Charging Blade, Wiper Drum Blade, Primary Charge Roller, Magnetic Roller, Recovery Catcher Blade, Magnetic Roller Sealing Blade vs...) ve dişli sistemlerin özel solüsyonlarla bakıma alınır ve detaylı temizlik işleminden geçirilir. Toner haznesinde (hopper) ve atık kutusunda birikmiş toner tortuları vakumlu filtrasyon ile temizlenir.

Arızalı ve aşınmış parçaların değişimi: Daha önce defalarca dolum yapılmış ve gereken bakım işlemleri yapılmamış veya kendisine özel  üretilmiş tonerin kullanılmamasındandolayı zarar görmüş toner kartuşların parçaları zamanla aşınırlar. Bu aşınma da sizin baskı kalitenizi düşürür. Bu durumda kullanım ömürlerini doldurmuş parçalar yenileri ile değiştirilir.

Dolum işlemi: Bakım ve/veya parça değişimi işlemleri sonrası, kartuşların toner hazneleri kendilerine özel üretilen ve orjinel miktarda tonerle doldurulur ve özenle bakımı yapılan parçalar dikkatlice birleştirilir. Yeniden doldurulan kartuşlarda kullanılan toner kalitesi, verimlilik ve baskı kalitesi açısından çok önemlidir. Diğer önemli faktör ise çıktı sayısı; bunun için her tip kartuşun kendi kapasitesinde toner konulması şart.

Test: Dolum işlemi sonrası kalitenin sağlanması için toner kartuşlar bir çok testten geçirilir (düşük nem oranı testi, verimlilik testi, yoğunluk testi, gri tonlama testi).
Bilgisayar kontrollü yazıcılarımızla alınan baskı kalitesi test çıktıları incelenir ve baskıdaki değişikleri gözlemleyerek mükemmel sonuçlar hedeflenir. Ancak en iyi çıktı veren toner kartuşlar kullanıcıya teslim edilir ki bu da  %100 GARANTİ vermemizi sağlar.

Paketleme (Son Kontrol / Etiketleme): Testen geçen toner kartuşların son kontrolü yapılır, garanti etiketi yapıştırılır ve test çıktıları ile birlikte özenle paketlenir ve kutulanır.