IP Telefon Santrali Kullanmanız için 10 Haklı Neden?

Yukarıdaki sorunun cevabını vermeye devam edelim ve konuyu iyice netleştirelim. IP telefon santrali sisteminin neden bu kadar değerli olduğunu aşağıdaki 10 maddeyi okuyarak, daha iyi anlayabilirsiniz.

 1. İhtiyacınız olan tüm yenilikçi çözümlere kavuşmuş olacaksınız. IP telefon sistemi ile tüm sistemlerinizi yenilemenize gerek kalmayacak.
 2. IP telefon santrali ile yapacağınız yatırımın karşılığını kısa sürede alabileceksiniz. Zamandan ve paradan yüksek ölçüde tasarruf sağlayabileceksiniz.
 3. IP santral sayesinde masa başı telefonlarına ihtiyacınız kalmayacak. İstediğiniz her yerde iletişim sağlayabileceksiniz. Üstelik; cep telefonu, tablet, bilgisayar ve diz üstü bilgisayarlarınızda bile şirketinizdeki diğer personel ile iletişim sağlayabileceksiniz. Böylece müşterilerinize hiç olmadığı kadar yakın olabileceksiniz. İp santral yazılımı sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun, sanki ofisinizdeymişsiniz gibi iletişim sağlayabilirsiniz.
 4. Aynı firmada bulunan farklı birimler arasında kurulan IP köprüsü sayesinde ciddi anlamda iletişim giderlerinde tasarruf sağlanabilir. Tek bir bağlantı üzerinden tek bir numara ile iletişim sağladığınızı hayal edin! Kulağa iyi geliyor değil mi?
 5. Birimler arası yapılan çağrılar bedavaya gerçekleştirilir. Böylece her bağlantı için operatörlere ücret ödemek zorunda kalmamış olursunuz.
 6. Şirketiniz daha da mı büyüyor? Doğal olarak iletişim ihtiyacı da artmış olacak. Hiç önemli değil! ip telefon santrallerinde dilediğiniz kadar kapasite artırımı yapabilirsiniz. Yazılım tabanlı olduğu için sadece abone lisansı ilave etmiş olacaksınız.
 7. İletişim için her yere kablo çekmeniz gerekmez. Bu sistem ile aynı zamanda kablo derdine de son vermiş olursunuz. Her yerde kablo bulunmanın ıstırap olduğunu şirket çalışanları gayet iyi bilirler. Kablosuz ağ olan her yerde bu sistemi kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 8. IP telefon sistemlerinin bakımı da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken daha önce kurulumu yapılmış, WEB arayüzünü kullanmak ve güncelleme yapmaktır. Bilinen; Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Chrome gibi internet tarayıcıları üzerinden bakım ve güncelleme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca sesli mesajlar da tarayıcı üzerinden görünebilir ve takip edilebilir.
 9. IP telefon santrallerinde SIP protokolü adı verilen bir yazılım kullanılır. Böylece IP destekli telefonlarda yüksek oranda esneklik sağlanabilir.
 10. Yalnızca sesli değil, aynı zamanda görüntülü konuşmaya da imkan sağlar. Hatta şirket içinden birden fazla kişiyle görüntülü konferans yapılabilir. Böylece yerinizden kalkmadan istediğiniz kadar toplantı yapabilir ve önemli kararlar alabilirsiniz. Sıkı durun en güzel bölüme geldik. Sistem sağlayıcı tarafından size verilecek uygulama sayesinde, IP telefon santralini cep telefonunuzda bile kullanabilirsiniz. Daha ne olsun?

Kullandığınız Zaman Pişman Olmayacaksınız!

Büyük şirketlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de işletme maliyetleridir. İşletme maliyetleri ne kadar düşük olursa, şirket o kadar kar eder ve bu karını çalışanlarına yansıtır.

Günümüzde iletişim maliyetleri de ciddi oranda büyümektedir. Ancak IP telefon santrali sistemi sayesinde, iletişim maliyeti ciddi anlamda düşer.

2020 yılında Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 Korona virüs salgını ülkemizdede etkisini büyük seviyede hissettirerek aylarca şirket çalışanlarının ofislerini evine taşımasına zorunlu kıldı işte tam burda dijitalleşmenin önemi ile ip santral sistemlerinin nedenli vazgeçilmez bir etken olduğu ortaya çıkmış oldu.Telefon santrali olarak ip santral sistemlerine uygun altyapıya sahip olan firmaların iletişimleri kopmadan sanki ofis ortamındaki erişeme kavuşmalarını sağlamıştır.

IP Santral Markaları

Sizler için IP santral kurulumu yapmadan önce mutlaka ihtiyacınızı karşılayacak en iyi markaları satın alıyoruz. Fayda maliyet unsurunu gözeterek çözümler üretiyoruz, Mesela IP santral markaları, aşağıdaki özellikleri mutlaka kapsıyor:

 • Arayanın kimliğini gösterme,
 • Sesli mesajdan e-postaya yönlendirme,
 • Kişisel dizin oluşturabilme,
 • Rahatsız edilmeme modu,
 • Otomatik görevli modu,
 • Konferans görüşmesi yapabilme,
 • Bekletme müziğinin ayarlanabilmesi,
 • Sayfalama özelliği,
 • Web konferansı,
 • Çağrı raporları alınabilmesi,
 • Çevrimiçi yönetim sistemi,
 • Çalma grupları,
 • İnternet faksı kabul etme ve

Daha fazlasına da sahip olabiliyorsunuz.

İp Santral Kurulumu Nasıl Gerçekleştiriliyor?

İp santral kurulumu yapmadan önce bir takım hazırlıkları gerçekleştiriyoruz. Kurulum yapılacak yerin keşfi ve ölçülendirilmesi ile işe başlıyoruz.

Doğrudan bulunan server veya sistem odasına kurulumu gerçekleştrimek cihazın kararlılığı için çok önemlidir.

Elektrik bağlantı ayarları yapılır. Daha sonra elektrik kesintilerine karşı jeneratör ve UPS bağlantıları gerçekleştirilir.

Donanımsal bağlantılar tamamlandıktan sonra, sıra yazılımsal bağlantıların yapılmasına gelir. Bu aşamada yapılabilecek en önemli işlem, IP adreslerinin verilmesidir. IP adresleri verilirken, çakışma olmamasına dikkat edilir.

Eğer IP telefon sistemi kullanılacaksa, yoğun olarak çağrı trafiği gerçekleşecek demektir. Trafiği karşılayabilmek adına ise Switch üzerine IP telefon birleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Son olarak sistemin nasıl çalışacağı ile ilgili kısa bir bilgilendirme şirket personeline yapılır.

Bulut Santral Nedir?

Bulut santral, internet tabanlı çalışan telefon santralleri sistemlerinden bir tanesidir. Bulut santral sistemi sayesinde:

 • Karmaşık kablolardan kurtulmuş olursunuz.
 • Kullanıcı arayüzü sayesinde kolaylıkla yönetebilirsiniz.
 • Özellikle kurumsal firmalar açısından büyük kolaylıktır. Çünkü, her şube için ayrı bir sistem kurmaya gerek yoktur.
 • Şubeler arasında gerçekleşen iletişim maliyetleri yüksek ölçüde azalmış olur.

Yukarıdaki avantajları elde etmiş olursunuz.

IP Santral Yazılımı Ne İşe Yarar?

Donanımsal IP telefon santrali sisteminin çalışmasını sağlayan özel yazılımlardır. İp santral yazılımı sayesinde, sistem kolaylıkla kontrol edilebilir. Sistemde meydana gelebilecek sorunlar gözlemlenebilir.

Sanal Santral Avantajı

IP santral yazılımı üzerinden, sanal olarak birden fazla santral oluşturulabilir. Bu işlem daha çok birden fazla şubesi olan kurumsal firmalar için avantajlıdır. Böylelikle internetin olduğu her şubede, gerekli olan yazılım yüklenerek, sanal telefon hatları oluşturulabilir ve kullanılabilir.

Sanal santral kurulumu hakkında detaylı bilgi için bizleri mutlaka aramalısınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İnternet kesildiğinde IP santral hizmetini kullanabilir miyim?
Cep telefonunuza yönlendirme yaparak, IP santral hizmetini kullanmaya devam etmenizi sağlıyoruz.

Santral hizmetinin şirketime ne gibi avantajları var?
Kesinlikle daha az ödeyeceksiniz. Bunun yanı sıra ücretsiz görüntülü konferans yapabileceksiniz. Şirketinize bağlı birçok şube ile aynı anda ücretsiz görüşme sağlayabileceksiniz. Cep telefonunuzdan da IP santral hizmetini kesintisiz olarak kullanabilirsiniz.

Bulut santral hizmetini cep telefonumdan nasıl kullanabilirim?
Bulut santral hizmetini cep telefonunuzda da kullanmanızı sağlıyoruz. Gerekli yazılımları ve ayarlamaları biz yapıyoruz.

IP Telefonları Siz mi Temin edeceksiniz?
Evet. İp telefonlarda dahil olmak üzere anahtar teslim sisteminizi size çalışır vaziyette teslim ediyoruz.

Cevaplayamadığımız çağrılara daha sonra erişebiliyor muyuz?
Tüm çağrılarınızın e-posta adresinize ulaşmasını sağlıyoruz. Böylece kaçırdığınız çağrıların detaylarına, e-posta adresinizden ulaşabiliyorsunuz.

IP Telefon yazılımını, şirketimin diğer yazılımlarına entegre edebilir miyim?
İsteğiniz doğrultusunda kullandığınız diğer yazılımlara da, IP santral yazılımını entegre edebiliriz.